امروز‌ : پنج شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - الخميس ۱۳ شعبان ۱۴۴۰ - Thursday 18 April 2019
جستجو در سایت :
از امام‌ رضا درباره‌ بهترين‌ بندگان‌ سؤال‌ شد . فرمود : آنان‌ هرگاه‌ نيكى‌كنند خوشحال‌ شوند ، و هرگاه‌ بدى‌ كنند آمرزش‌ خواهند ، و هرگاه‌ عطا شوند شكر گزارند ، و هرگاه‌ بلا بينند صبر كنند ، و هرگاه‌ خشم‌ كنند درگذرند
متن صفحات
سال حمایت از تولید ملی
شهدای نصیرشهر
پیوندها
موقعیت جغرافیایی

شهرستان رباط کريم يکی از شهرستانهای غرب استان تهران می باشد و مرکز آن شهررباط کريم است که در طول جغرافیایی 35 درجه 29 دقیقه وعرض جغرافیایی 51 درجه 5 دقیقه و ارتفاع 1023 متر از سطح دریا قرار گرفتهاین شهرستان از شمال به شهریار، از جنوب به شهرستان ری، از شرق به شهرستان بهارستان و از غرب به شهرستان ساوه ازتوابع استان مرکزی محدود میشود .براساس آخرین اطلاعات تقسیمات کشوری درسال 1367 به عنوان یکی ازشهرستانهای استان تهران مطرح میباشد.نصیر شهر از سال 1385 از بخش مرکزی دهستان میمنت به یکی از شهرهای تابع شهرستان رباط کریم تبدیل شد.نصیرشهر ازشمال با شهرستان شهریار، ازشرق به شهرستان بهارستان، از غرب با شهر رباط کریم و از جنوب با شهرستان ری هم مرز است.

شهرستان رباط کریم در دشت هموار جنوبی کوههای البرز بر روی رسوبات دوران سوم و چهارم زمین شناسی مربوط به پیدایش انسان بر روی زمین در 65 میلیون سال پیش قرار گرفته که جنس این رسوبات در دامنه های البرز از توفیت ها.سبز شروع و در این شهرستان به رسوبات آبرفتی ختم  میگردد .

دوری نسبتا زیاد از کوههای شمال باعث شده تا از نظر توپوگرافی دارای منظره یکنواخت و بدون هیچ پستی بلندی باشد.شیب اصلی شهرستان رباط کریم به تبعیت از شیب عمومی دشت از شمال غرب به جنوب شرق است.کوه منگنز با ارتفاع 1329 متر در غرب و کوه سیاه با 1113 متر ارتفاع از سطح دریا بلند ترین کوههای شهرستان میباشند.

ارتباط با شهردار
روز شمار تاریخ

وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
سخن روز

امام صادق(ع) می فرماید: خداوند متعال فرموده: «روزه از من است و پاداش آن را من می دهم

 حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی) : انقلاب بزرگ اسلامى ما، تمام مسلمانان دنيا را اميدوار كرده است.

حضرت امام خمینی(ره) : تمام آثار تجدد و تمدن در اسلام مجاز است مگر آنهایی که فساد اخلاق بیاورد، فساد عفت بیاورد.

حضرت محمد(ص) : برترین عبادت ها انتظار فرج است.

امام حسین(ع) : عقل کامل نمی شود ، مگر به پیروی حق.

امام مهدی(عج) : برای فرج من بسیار دعا کنید ، که گشایش کارهای شما در ان است.

حضرت علی(ع) : آفت عالمان ، حب ریاست است.

امام جواد(ع) فرمود : ملاقات و دیدار با دوستان و برادران - خوب - موجب صفای دل و نورانیّت آن می گردد و سبب شكوفائی عقل و درایت خواهد گشت، گرچه در مدّت زمانی كوتاه انجام پذیرد.
 

سامانه 137