امروز‌ : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - الثلاثاء ۳ ربيع أول ۱۴۳۹ - Tuesday 21 November 2017
جستجو در سایت :
اخبار ایران و جهان:تهران- ایرنا- خبرگزاری فرانسه بر پایه داده های یك مركز اسپانیایی رصد اقدامات اسلام ستیزانه، اعلام كرد این دست اقدامات در فاصله 2014 تا 2015 میلادی، 10 برابر شده است............................. هران - ایرنا - رئیس اداره نظارت ارزیابی تولید فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: استفاده از تالك با توجه به رأی كمیته فنی و قانونی این سازمان به صورت پودری در فرآورده های كودكان زیر سه سال ممنوع است.......................... پكن - ایرنا - «گائو هونگبو» كه كمتر از دو هفته هدایت تیم ملی فوتبال چین را بر عهده گرفته، از همگروه شدن تیمش با ایران در مرحله نهایی رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 روسیه ابراز نگرانی كرد......................... ساری-ایرنا--قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که تا پایان عمر دولت یازدهم نسل چهارم فناروی ارتباطات به تمامی استان های کشور گسترش می یابد......................... تهران- ایرنا- یكی از مهمترین پیامدهای اجرای اقتصاد مقاومتی، توانمند سازی شهروندان در قالب یك اقتصاد پویا، مولد، درونزا و برونگرا است. در این میان، هدفمند سازی واقعی و صحیح یارانه ها می تواند مصداق عملیاتی سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی قرار گیرد
متن صفحات
پیشخوان روزنامه ها
شهدای نصیر شهر
پیوندها
موقعیت جغرافیایی

شهرستان رباط کريم يکی از شهرستانهای غرب استان تهران می باشد و مرکز آن شهررباط کريم است که در طول جغرافیایی 35 درجه 29 دقیقه وعرض جغرافیایی 51 درجه 5 دقیقه و ارتفاع 1023 متر از سطح دریا قرار گرفتهاین شهرستان از شمال به شهریار، از جنوب به شهرستان ری، از شرق به شهرستان بهارستان و از غرب به شهرستان ساوه ازتوابع استان مرکزی محدود میشود .براساس آخرین اطلاعات تقسیمات کشوری درسال 1367 به عنوان یکی ازشهرستانهای استان تهران مطرح میباشد.نصیر شهر از سال 1385 از بخش مرکزی دهستان میمنت به یکی از شهرهای تابع شهرستان رباط کریم تبدیل شد.نصیرشهر ازشمال با شهرستان شهریار، ازشرق به شهرستان بهارستان، از غرب با شهر رباط کریم و از جنوب با شهرستان ری هم مرز است.

شهرستان رباط کریم در دشت هموار جنوبی کوههای البرز بر روی رسوبات دوران سوم و چهارم زمین شناسی مربوط به پیدایش انسان بر روی زمین در 65 میلیون سال پیش قرار گرفته که جنس این رسوبات در دامنه های البرز از توفیت ها.سبز شروع و در این شهرستان به رسوبات آبرفتی ختم  میگردد .

دوری نسبتا زیاد از کوههای شمال باعث شده تا از نظر توپوگرافی دارای منظره یکنواخت و بدون هیچ پستی بلندی باشد.شیب اصلی شهرستان رباط کریم به تبعیت از شیب عمومی دشت از شمال غرب به جنوب شرق است.کوه منگنز با ارتفاع 1329 متر در غرب و کوه سیاه با 1113 متر ارتفاع از سطح دریا بلند ترین کوههای شهرستان میباشند.

ارتباط با شهردار
روز شمار تاریخ

وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
سخن روز

 حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی) : انقلاب بزرگ اسلامى ما، تمام مسلمانان دنيا را اميدوار كرده است.

حضرت امام خمینی(ره) : تمام آثار تجدد و تمدن در اسلام مجاز است مگر آنهایی که فساد اخلاق بیاورد، فساد عفت بیاورد.

حضرت محمد(ص) : برترین عبادت ها انتظار فرج است.

امام حسین(ع) : عقل کامل نمی شود ، مگر به پیروی حق.

امام مهدی(عج) : برای فرج من بسیار دعا کنید ، که گشایش کارهای شما در ان است.

حضرت علی(ع) : آفت عالمان ، حب ریاست است.

امام جواد(ع) فرمود : ملاقات و دیدار با دوستان و برادران - خوب - موجب صفای دل و نورانیّت آن می گردد و سبب شكوفائی عقل و درایت خواهد گشت، گرچه در مدّت زمانی كوتاه انجام پذیرد.
 

سامانه 137